niedziela, 30 marca 2014

Sałatka wielowarstowa z kurczakiem

Wiosna przyszła w tym roku bardzo wcześnie i wyglada na to, że rozgościła się na dobre. To doskonały czas na "odchudzenie" diety i przygotowanie organizmu na większą ilość jarzyn. W oczekiwaniu na nowalijki, przygotowałam dziś sałatkę z warzyw, które teraz, na przednówku, są jeszcze łatwo dostępne. Kiedyś bardzo często gościła na moim stole, ale potem w naturalny sposób popadła w zapomnienie. Pomyślałam, że nadszedł idealny moment, by znów wróciła do łask, bowiem powoli zaczynam już przygotowywać się do wakacji i chciałabym latem założyć ubiegłoroczne bikini...

Składniki:

2 udka z kurczaka
3 pomidory
2 zielone ogórki
6 ogórków kiszonych
2 łyżki majonezu
100 g żółtego sera
sól
pieprz

Udka usmażyć i ostudzić, następnie oddzielić mięso od kości i drobno pokroić. Pomidory i oba rodzaje ogórków pokroić w plasterki. Ser zetrzeć. Na dnie miski ułożyć warstwę pomidorów. Posypać solą i pieprzem. Następnie ułożyć warstwę zielonych ogórków i znów posypać solą i pieprzem. Kolejna jest warstwa kurczaka. Jeśli był solony i pieprzony przy smażeniu nie trzeba robić tego po raz drugi. Na kurczaka położyć warstwę ogórków kiszonych - ich również nie trzeba solić ani pieprzyć. Całość posmarować cienko majonezem i posypać wszystko tartym żółtym serem. 

Sałatka jest bardzo smaczna i dzięki kolorowym warstwom jednocześnie przyjemna dla oka. Nadaje się zarówno na eleganckie przyjęcie, jak i obiad/kolację w domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz